. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

ردیابی علائم حیاتی با بازوبند خورشیدی

PDF version
کل آرا: 324
این بازوبند از یک حسگر دما برای اندازه گیری حرارت بدن، یک اسپیکر پیزوالکتریک برای ایجاد بازخورد صوتی، سلول های خورشیدی سیلیکونی برای تامین نیرو، و مدارهایی ساخته شده از جوهر ارگانیک چاپ شده در یک فیلم پلاستیکی تشکیل شده است.

- برای مراقبت بهتر از بیماران، نوزدان و سالمندان، تیم های پژوهشی در نقاط مختلف جهان روش هایی جدید را برای نظارت مداوم بر سلامت افراد از طریق ردیابی علائم کلیدی حیات مانند ضربان قلب و دمای بدن جستجو می کنند.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، چنین کاربردهایی نیازمند حسگرهایی انعطاف پذیر و بی سیم برای به حداکثر رساندن راحتی در استفاده، تامین نیرو از طریق خود حسگر برای جلوگیری از تعویض باتری و قیمت ارزان برای استفاده به عنوان ابزاری یک بار مصرف و حصول اطمینان از بهداشت مناسب هستند.

دستگاه الکترونیکی پوشیدنی جدیدی که زاییده افکار دانشمندان دانشگاه توکیو است شاید با شرایط و معیارهایی که پیش‌تر به آنها اشاره شد، همخوانی داشته باشد. این بازوبند از یک حسگر دما برای اندازه گیری حرارت بدن، یک اسپیکر پیزوالکتریک برای ایجاد بازخورد صوتی، سلول های خورشیدی سیلیکونی برای تامین نیرو، و مدارهایی ساخته شده از جوهر ارگانیک چاپ شده در یک فیلم پلاستیکی تشکیل شده است.

پژوهشگران دانشگاه توکیو پیش از این پوست های الکترونیکی انعطاف پذیر را با هدف پوشش اندام های مصنوعی و ربات های انسان نما توسعه داده بودند.

به گفته تیم پژوهشی دانشگاه توکیو، بازوبند پزشکی آنها نخستین مدار ارگانیک قادر به تولید صدا را شامل می شود و نخستین دستگاهی است که دارای یک مدار منبع تغذیه ارگانیک است. این مدارهای ارگانیک دامنه روشن ماندن بازوبند را افزایش داده و امکان استفاده از آن در محیط داخل ساختمان را فراهم می کند.

بازوبند ساخته شده توسط دانشمندان ژاپنی هنگامی که دمای بدن از محدوده تعیین شده فراتر می رود، هشدار صوتی می دهد. میزان دما می تواند بین 36.5 تا 38.5 درجه سانتیگراد باشد. این در شرایطی است که دانشمندان برنامه ای برای افزودن نمایشگر ویدئویی به این بازوبند ندارند. به گفته "هیروشی فوکتا"، مولف ارشد این مطالعه، ارسال اطلاعات به صورت بی سیم از اهمیت بیشتری نسبت به نمایشگر ویدئویی برخوردار است.

پژوهشگران ژاپنی به این نکته اشاره داشته اند که بازوبند جدید می تواند با حسگرهای دیگر برای نظارت بر ضربان قلب، فشار خون، رطوبت و همچنین به کارگیری باتری انعطاف پذیر برای ذخیره انرژی از سلول های خورشیدی به منظور ادامه فعالیت آن پس از تاریک شدن هوا ترکیب شود.

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 12097
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

339

اکنون ساعت   7:05 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان