. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

بلندترین آسمانخراش افریقا در سال 2015 ساخته خواهد شد.

PDF version
کل آرا: 444
دسته بندی: 
قرار است کار بر روی پروژه برج‌ النور در ژوئن سال 2015 شروع شود. ژوئن سال 2015 شرکت میدل‌ایست دولوپمنت که دفتر آن در دوبی واقع شده است، کار بر روی آسمان‌خراش جدیدی را شروع می‌کند که بلندترین برج افریقا خواهد بود. این برج چندمنظوره که در کازابلانکای مراکش ساخته خواهد شد، ارتفاع 540 متری (1771 فوت) خواهد داشت و بر فراز تمام ساختمان‌های قاره افریقا خواهد ایستاد.

بلندترین آسمان‌خراش افریقا در سال 2015 ساخته خواهد شد.
 

قرار است کار بر روی پروژه برج‌ النور در ژوئن سال 2015 شروع شود.


 

ژوئن سال 2015 شرکت میدل‌ایست دولوپمنت که دفتر آن در دوبی واقع شده است، کار بر روی آسمان‌خراش جدیدی را شروع می‌کند که بلندترین برج افریقا خواهد بود. این برج چندمنظوره که در کازابلانکای مراکش ساخته خواهد شد، ارتفاع 540 متری (1771 فوت) خواهد داشت و بر فراز تمام ساختمان‌های قاره افریقا خواهد ایستاد.

برای این پروژه، نام "برج‌ النور" قرار داده شده است. این ساختمان بعد از تکمیل، دوبرابر ارتفاع بلندترین ساختمان کنونی افریقا یعنی کارلتون سنتر در ژوهانسبورگ افریقای جنوبی را خواهد داشت که در سال 1973 تکمیل شده و ارتفاع 223 متری دارد.

طراحی این ساختمان برعهده یک شرکت چند ملیتی معماری به نام Valode and Pistre است. افراد حاضر در پروژه، ظاهر این ساختمان را به خودنویسی تشبیه کرده‌اند که در قسمت فوقانی، باریک شده و به صورت دو تیغ مجزا درمی‌آید. در طراحی این ساختمان از چندین نماد استفاده شده.

به عنوان نمونه، ارتفاع 540 متری آن بنا به گفته‌ها منعکس کننده تعداد کل کشورهای افریقایی است (عدد 54 تقریباً صحیح است، هرچند که مطمئناً محل مناقشه می‌باشد). درعین حال تعداد 114 طبقه این آسمان‌خراش بنا به نقل قولها به قصد محترم داشتن تعداد سوره های قرآن کریم می باشد. 

نمای بیرونی برج‌النور نیز طرحی با 1000 الگو خواهد داشت که منعکس کننده زبان‌های غنی قاره افریقاست که بیش از 1000 زبان مختلف در آن صحبت می‌شود.

کل مساحت زیربنای این ساختمان 335 هزارمتر مربع می‌باشد و هتل لوکسی با 200 سوئیت نیز در آن طراحی شده. علاوه بر این چشمه آب گرم و مرکز تجاری نیز در آن تعبیه شده است. 

برج‌النور، یک آتریوم (نورگیر) 100 متری دارد که در مرکز برج قرار دارد. هزینه مورد نیاز برای ساخت این برج حدود 1 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و سال 2018 نیز کار ساخت آن به اتمام خواهد رسید.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 3106
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

322

اکنون ساعت   1:40 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان