. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

اخبار علمی

تولید علم نباید دستاویزی برای مونتاژ مقاله باشد

کارگر ضمن ارزشمند دانستن حرکت روی مرزهای دانش و ارتقاء جایگاه کشور در تولید علم، گفت: اساس فعالیت‌های دانشگاه نباید روی پایۀ آمار و مقاله استوار باشد و به نام تولید علم به مونتاژ مقاله روی بیاورد.

کسب رتبه نخست ایران در رشد کمیت تولید علم در دنیا

محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  در خصوص آمار منتشر شده در این پایگاه در زمینه رشد علمی کشورها، بیان کرد: بررسی رشد کمیت تولید علم در سال 2016 نسبت به 2015 در پایگاه ISI نشان می دهد که ایران بیشترین رشد کمیت تولید علم را در میان برترین کشورهای تولید کننده علم جهان کسب کرده است.

دانشجويان با فضاي واقعي بازار آشنا نيستند

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: مصطفي منصوري آراني تحصيلاتش را در رشته مهندسي برق در دانشگاه کاشان شروع کرد، اما سال سوم انصراف و تحصيلاتش را در رشته حسابداري ادامه داد. مقطع کارشناسي ارشد را در رشته مکاترونيک تحصيل کرد که دکتراي اين رشته در حال حاضر در ايران وجود ندارد. او که از همان سال‌هاي دانشجويي وارد بازار کار شده است، با موانع و سختي‌هاي اين حوزه کاملا آشناست.

گشایش دانشگاه استاد فرشچیان در دهه فجر

محمد حسین ایمانی خوشخو روز سه شنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی افزود: نسل جوان علاقمند به هنرهای سنتی می تواند در این دانشگاه تحصیل کند و در واقع این واحد دارای همه وی‍ژگی های حفظ و نشر هنرهای سنتی است .

«کاوه»؛ ردپاي قوانين علم در زندگي

«کاوه»؛ ردپاي قوانين علم در زندگي

تا به حال به ارتباط بين علم و زندگي فکر کرده‌ايد؟ منظورم تبديل شدن علم به صنعت و ورود آن به زندگي روزمره نيست، بلکه استفاده از قوانين طبيعت در زندگي است. اين موضوع سرمقاله آخرين شماره مجله «کاوه» به قلم آيدين حيدري است.

باید مردم برای استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی فخر بفروشند

باید مردم برای استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی فخر بفروشند

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری، با تاکید بر این نکته که استفاده از کالای دانش بنیان ایرانی نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: گاهی مرم پول کیفیت جنس را پرداخت نمی کنند، بلکه هزینه یک برند را پرداخت می کنند. برای این مهم صدا و سیما، اصحاب رسانه و به ویژه آموزش و پرورش بر فرهنگ مردم اثر گذار باشد که مردم توجیه شوند خرید کالای خارجی تشخص نیست.

تفکیک رشته‌ها یکی از عوامل بروز بی‌اخلاقی علمی است

تفکیک رشته‌ها یکی از عوامل بروز بی‌اخلاقی علمی است

پویا زکیان؛ دانشجوی‌برتر دانشگاه تربیت‌مدرس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم حمایت از دانشجویان دوره دکتری، تسهیلات بنیاد ملی نخبگان را مناسب ارزیابی کرد.

آیا اهمیت علم صرفا به نوشتن مقاله خلاصه می‌شود؟

آیا اهمیت علم صرفا به نوشتن مقاله خلاصه می‌شود؟

حکما و متفکرين علم توحيد را اشرف علوم مي‌دانستند و بقيه علم‌ها را ذيل آن تعريف مي‌کردند. اينکه شيخ بهايي مي‌گفت: علم نبود غير علم عاشقي/ مابقي تلبيس ابليس شقي، به عبارتي تاکيد بر مقام علم توحيد بود. ضمن اينکه قدما همه چيز را در نسبت با ساحت قدس مي‌سنجيدند، بنابراين اهميت علوم وقتي روشن مي‌شد که نسبتي با توحيد و عالم قدس برقرار مي‌کرد.

انجام پروژه کاربردی علاوه بر امکانات، قابلیت فردی هم می‌خواهد

انجام پروژه کاربردی علاوه بر امکانات، قابلیت فردی هم می‌خواهد

مجتبی رستمی‌قادی؛ دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ارزیابی‌کردن تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان، گفت: در آیین‌نامه جایزه تحصیلی امکان‌ها و تسهیلات مناسبی برای مستعدان‌برتر درنظر گرفته شده است.

جای فعالیت‌های کاربردی همچنان در دانشگاه خالی است

جای فعالیت‌های کاربردی همچنان در دانشگاه خالی است

جلیل محمدی؛ برگزیده جشنواره رویش و دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد اسلامی اهر در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم حرکت دانشجویان به سمت فعالیت‌های عملی، کسب مهارت‌فنی را یکی از نیازهای دانشجویان دانست.

صفحه‌ها

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 22397
  • بازدید دیروز: 41881

افراد آنلاین:

269

اکنون ساعت   1:42 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 25 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان